Our Events

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

KİŞİSEL VERİLERİ KORUMA GÜNÜ

Nisan 7, 2021

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu 7 Nisan 2016 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Kanunun yürürlüğe girmesi, ülkemizde kişisel verilerin korunması alanında yeni bir dönemin başlamasına neden olmuştur.

 

Gelişmeler bununla sınırlı kalmamış, Kişisel Verileri Koruma Kurumu ile Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği içerisinde yürütülen çalışmalar çerçevesinde 1 Eylül 2018 tarihli ve 30522 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan MEB Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliğinde yapılan düzenleme ile okullarda “Kişisel Verileri Koruma Kulübü” kurulması ve 7 Nisan gününün “Kişisel Verileri Koruma Günü” olarak kutlanması kararlaştırılmıştır.

 

Kişisel verilerin korunması hakkında ülkemiz için milat niteliğinde olan 7 Nisan 2016 tarihi,  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun yürürlüğe girdiği tarih olduğundan dolayı Türkiye için özel bir anlam ifade etmektedir. Bu kanunun Türkiye’yi kişisel veri koruma olgunluğu konusunda üst seviyelere taşıyacağına ve dünyada daha rekabetçi hale getireceğine inanıyoruz.

Detaylar

Tarih:
Nisan 7, 2021