#FarkındaOlGüvendeKal

Farkında Ol Güvende Kal kişisel verilerinizi koruma rehberinizdir. KVKK himayesinde gerçekleşen Toplumsal Farkındalık ve Bilinçlendirme Kampanyası kapsamında kurulmuş olan sitenin amacı kullanıcılara yol gösterecek bir rehber olmasıdır.

 

Farkında Ol Güvende Kal; ulusal, bölgesel ve hatta uluslararası düzeyde adeta bir insan hakları sorunu olarak ortaya çıkan veri güvenliği konusunda farkındalık yaratmak, veri çalışmalarını güçlendirmek, ulusal kapsamda kamuoyunun dikkatini çekerek bu konuyu gündeme taşımak, konuyla ilgili yetkililerin ve uzman isimlerin etkili stratejiler geliştirebilecekleri ve paylaşabilecekleri bir forum sağlamak amacıyla hayata geçmiştir.

 

Gelin hep beraber ülkemizde bir gizlilik kültürü oluşturmak için harekete geçelim. Farkında Ol Güvende Kal‘ın gizliliğe saygı, verileri koruma ve güven sağlama temasını destekleyerek siz de üzerinize düşeni yapabilirsiniz. Çevrimiçi ortamda değerli verilerin korunmasına nasıl yardımcı olabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinerek bireyleri “Gizliliğe Sahip Çıkmaya” ve işletmeleri “Gizliliğe Saygı” göstermeye teşvik edebilirsiniz.

Türkiye'deki 16-64 yaş arası kullanıcıların günde 7 saat 29 dakika internet kullanıyor.

Ülkemizdeki kullanıcıların yüzde 58'i kişisel verilerin kötüye kullanılması konusunda endişeli.

Türkiye'deki kullanıcıların yüzde 63'ü yalan haber ve dezenformasyon konusunda kaygılı.